HaberDelisi

5 ilde kar tatili

Güncel Haber - 5 ilde kar tatili
Okunma: [ 239 ]

Etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Artvin, Ardahan, Bolu, Ordu ve Karabük'ün bazı ilçelerinde eğitime bir günlüğüne ara verildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerde eğitime ara verildi.

Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kar ve buzlanma nedeniyle Artvin merkez, Borçka ve Murgul ilçelerindeki tüm okullarda eğitim-öğretime 8 Aralık Perşembe günü bir gün ara verildiği belirtildi. Açıklamada, ayrıca il merkezi, Borçka ve Murgul İlçelerinde kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelinde 1 gün süre ile idari izinli sayılacağı ifade edildi.

Ardahan'da Kentte yoğun kar yağışı ve soğuk hava ulaşımı aksatıyor. Özellikle çok sayıda yolu kapanan Hanak ve Damal ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, söz konusu ilçelerde köylerle ulaşımın sağlanmadığı belirtildi.Genelde de aksamaların yaşandığı belirtilen açıklamada, "Şimdilik Hanak ve Damal'da eğitime ara verildi. Eğitim öğretime yarın yeniden başlanacak" ifadeleri kullanıldı.YOLLAR KAPANDIYoğun kar yağışı ve esintiden dolayı Ardahan-Posof ile Ardahan-Artvin yolları ise ulaşıma kapandı.Karayolları 183. Şube Şefliğinden yapılan açıklamada, bölgede kar yağışı ve tipinin ulaşımı aksattığı vurgulanan açıklamada, "Şimdilik, Ardahan-Posof ve Ardahan-Artvin yollarında ulaşım sağlanmıyor. Yeniden ulaşımın sağlanması için yolda tipinin dinmesi bekleniyor." ifadesine yer verildi.Karayolları, diğer bütün yollarda kar yağışı ve buzlanmanın olduğunu belirterek, sürücülerin zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmalarını istedi.

BOLU MENGEN'DE DE TATİL 

Bolu'nun Mengen ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.Bolu Valisi Aydın Baruş, yaptığı yazılı açıklamada, kentte etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Mengen'de eğitime bir gün ara verilmesi kararı alındığını belirtti.

Ordu'nun Mesudiye ilçesi, Karabük merkez ve bazı ilçeler de de okullar perşembe günü bir günlüğüne tatil edilmişti.