HaberDelisi

İstanbul'da şehitler için veda töreni

Güncel Haber - İstanbul'da şehitler için veda töreni
Okunma: [ 298 ]

İstanbul'da düzenlenen terör saldırısında şehit olan polisler için İstanbul Emniyeti Vatan Yerleşkesi'nde tören düzenlendi.

İlişkili Haberler OYUN.jpg Bugün tüm sahnelerde oynanacak oyun ve turneler iptal eafed9ff-626b-48e6-84ec-71a5367f4d00.jpg 6 aylık ikizleri yetim kaldı numan kurtulmuş ohal031216.jpg Kurtulmuş: Oklar PKK'yı gösteriyor

Beşiktaş ile Bursaspor arasında oynanan karşılaşmadan sonra çevik kuvvet ekibine yönelik düzenlenen terör saldırısında şehit düşen polisler için İstanbul Emniyeti'nde tören düzenlendi.Saldırıda şehit düşen polisler; Kadir Yıldırım, Vefa Karakurdu, Adem Oğuz, İlker Uylaş ve Hasan Bilgin için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Caddesi yerleşkesinde tören düzenlendi.Törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve bazı bakanlar da katıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de törendeydi. Törende CHP'yi ise Meclis Başkanvekili Akif Hamzaçebi temsil etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beşiktaş'ta düzenlenen terör saldırısında şehit olan 5 polis için düzenlenen törende bir konuşma yaptı.

Bakan Süleyman Soylu; "Vefa da Kadir de Adem de İlker de Hasan da bütün şehitlerimiz bilsin; o insanlıktan çıkmış alçaklara şunu söylüyoruz; yarından tezi yok Türkiye Cumhuriyeti Devletinin güvenlik güçlerinin birinci öncelikli işi bunu yapanlardan intikam almaktır, karada, havada, denizde, nerede olursa olsun... Hangi güce sığınmışlarsa sığınsınlar, Türk milleti bu kanı yerde bırakmayacaktır. Maliyeti ne olursa olsun bu hesap görülecektir" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'DA ŞEHİTLER İÇİN VEDA TÖRENİ