HaberDelisi

Ortaköy saldırısında yaşamını yitirenler uğurlanıyor

Güncel Haber - Ortaköy saldırısında yaşamını yitirenler uğurlanıyor
Okunma: [ 1981 ]

İstanbul Ortaköy'de yılbaşı kutlaması sırasında düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitirenler son yolculuklarına uğurlanıyor.

Ortaköy'deki ünlü gece kulübü Reina'da garson olarak çalışan Kenan Kutluk'un cenazesi, İstanbul'dan otobüsle memleketi Sivas'ın Zara ilçesine bağlı Aşağımescit Köyüne getirildi.Kutluk'un baba evinde helallik alındıktan sonra köy okulunun bahçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Törene Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekili Mehmet Habip Soluk, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Zara Belediyesi Başkanı Sayit Ahmet Pala ve yakınları katıldı.

Törende baba Nurettin ile anne Makbule Kutluk tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Eşi Duygu Kutluk da tabuta sarılarak, "Oy ben seni nasıl verdim. Ben seni kara toprağa vermeyeceğim. Kocamı göreceğim, açın tabutu. Benim yavrularım babasız kaldı. Bir kez sarılayım. Kenan ben seni babanın evine böyle mi getirecektim. Gözleri açık gitmedi değil mi" diye feryat etti. Zorla tabuttan uzaklaştırılan Duygu Kutluk daha sonra geri dönerek tabuta sarılıp, "Kenan bu Zahide için, bu Duru için, bu da benim için" diye ağlayarak eşinin tabutunu 3 kez öptü.

Alevi dedesinin kıldırdığı cenaze namazının ardından Kutluk'un cenazesi köy mezarlığında Kürtçe ve Türkçe ağıtlarla gözyaşları içinde toprağa verildi. Cenazeye Kutluk'un kızları 5 yaşındaki Zahide ile 1.5 yaşındaki Duru ise getirilmedi.

BÜŞRA İSTANBUL?DA UĞURLANDISaldırıda hayatını kaybeden 19 yaşındaki Büşra Köse için ise İstanbul?daki Gaziosmanpaşa Merkez Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Büşra Köse'nin babası Mustafa, annesi Hülya, kız kardeşleri Kübra ve Çağla Köse ile yakınları, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ve vatandaşlar katıldı. Törende, cami avlusunda taziyeleri Köse'nin ailesi kabul etti. Büşra Köse'nin tabutu, öğle vakti kılınan namazının ardından omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Köse'nin cenazesi, Yeni Cebeci Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bu arada, daha önce muhasebecilik yaptığı belirtilen açıköğretim fakültesi öğrencisi Büşra Köse'nin eğlence mekanına arkadaşlarıyla gittiği belirtildi.Köse'nin ağabeyi Barış Köse'nin de geçen Kurban Bayramı'nda Bursa'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybettiği öğrenildi.