HaberDelisi

Tüyler ürperten cinayetin ayrıntıları

Güncel Haber - Tüyler ürperten cinayetin ayrıntıları
Okunma: [ 259 ]

Adana'daki çöp tesisinde ceset parçaları bulunan Songül Erçil'i öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlı, ifadesinde tüyler ürperten cineyete ilişkin bilgiler verdi.

Adana'da, öldürüldükten sonra kesilen kol ve bacağı katı atık bertaraf tesisinde bulunan 27 yaşındaki Songül Erçil'in cesedinin diğer parçalarına ulaşmak için polis ekipleri, arama çalışmalarına devam ediyor.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, öldürüldükten sonra kol ve bacağı merkez Sarıçam ilçesi Gültepe Mahallesi'ndeki Büyükşehir Belediyesine ait katı atık bertaraf tesisinde çöplerin arasında bulunan Erçil'in cesedinin diğer parçalarını bulmak için, kentin çöplerinin döküldüğü alanda çalışmalarını sürdürüyor.

Yoğun şekilde devam eden çalışmalarda ekipler arama kurtarma köpeklerini de kullanıyor. Kadına ait bazı eşyaları köpeğe koklatan ekipler, büyük çöp yığınları nedeniyle çalışmalarında kepçeden de yararlanıyor.

Bu arada kahveci çırağı olduğu belirtlilen katil zanlısı F.K'nin sorgusunda, cinayetten önce kahvehaneye gelen, aç olduğunu ve üşüdüğünü belirterek bir miktar da para da isteyen Songül Erçil ile sohbet ettiğini, börek ısmarladıktan sonra da moraran gözlerine krem sürdüğünü iddia ettiği öğrenildi.

Zanlının, uyuşturucu kullanmak için tuvalete gitmek istediğini ileri sürdüğü Erçil ile arasında başlayan tartışma sonucu boğmaya çalışıp, kafasına sert bir cisimle vurarak öldürüldüğünü anlattığı belirtildi.

F.K. ayrıca, olaydan bir gün sonra kadının cesedini iş yerine ait tuvalette 5 parçaya ayırıp, 4 çuvala koyarak çöp konteynerine attığını söyledi. Çöpler belediye ekipleri tarafından toplanana kadar da zanlının konteynerin civarında beklediği tespit edildi.Katı atık bertaraf tesisinde 3 Aralık'ta işçiler, çöplerin arasında kesik kol ve bacak bulunmuştu.

Görevlilerin haber vermesi üzerine tesise sevk edilen polis ekiplerince inceleme başlatılmış, bulunan kesik kol ve bacağın iki çocuk annesi 27 yaşındaki Songül Erçil'e ait olduğu belirlenmişti.

Polis ekipleri yaptıkları çalışmada, kadının katil zanlısı olarak kahveci çırağı F.K'yi gözaltına almış, zanlı sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı.